streda 4. októbra 2017

Indulona | Novinky

Ahoj! Snáď každý z nás pozná Indulonu už od mala, takže ju netreba predstavovať. Mne cez leto ich zastúpenie zaslalo hneď niekoľko noviniek. Doteraz som ich skúšala a dnes vám chcem o nich niečo málo napísať. A keďže noviniek mi prišlo päť, bez ďalšieho okecávania sa na to rovno vrhnime, aby článok nebol zbytočne dlhý.
Indulona_cosmetics_Fotor
Krémy v klasickej tube sú ich najväčšou klasikou. Mali by zabraňovať vysušovaniu, do hĺbky vyživovať, chrániť pred vonkajšími vplyvmi, dodávať pokožke hebkosť a regenerovať. Krémy v tube majú 50 ml a 85 ml a ich cena sa pohybuje od 1,46 € po 1,90 €. Zoženiete skoro vo všetkých drogériách i na internete. Začnem ako vždy balením, ktoré sa mi zdá podarené. Design je jednoduchý a moderný, no stále veľmi podobný tej klasickej Indulone.
Medzi novinky patrí Indulona s rakytníkovým olejom na ruky a telo, pričom sľubujú vysoký obsah rakytníkového oleja s prídavkom vitamínu E, vďaka čomu by mal krém pokožku omladzovať, zabraňovať tvorbe vrások a mal by mať značné antibakteriálne účinky. Táto Indulona je určená na citlivú, suchú a podráždenú pokožku.
Aj keď majú všetky produkty v podstate všestranné využitie rakytníkovú Indulonu som používala hlavne na nohy na noc. Tento krém bol strašne hutný a mastný. Popravde mal aj zvláštnu vôňu, takže takéto využitie bolo pre mňa najlepšie. Nôžky boli hydratované a nie také suché ako inokedy, keď starostlivosť o ne zanedbávam. Takže rakytníková Indulona na nohy super.

Ďalšou novinkou je Indulona kamilková s upokojujúcim účinkom, určená pre podráždenú a suchú pokožku.
"Krém je obohatený prírodným extraktom, ktorý zvláčňuje a regeneruje pokožku, eliminuje riziko vzniku podráždenia, pôsobí protizápalovo a má dezinfekčné účinky. Kamilkový krém s príjemnou vôňou zaisťuje intenzívnu hydratáciu s dlhotrvajúcim účinkom znateľným už po jednorazovej aplikácii. Rýchlo sa vstrebáva a je vhodný pre všetky typy pokožky.
Kamilková Indulona bola značne iná. Oveľa redšia, krémovejšia a aj voňavejšia a sviežejšia. Rýchlo sa vstrebávala a nezanechávala taký mastný pocit ako rakytníková a tak som ju používala a stále používam na ruky. Mám však pocit, že ich veľmi nehydratuje. Krém skôr vytvorí ochrannú vrstvu, ale do hĺbky sa nedostane. Preto ho dopoužívam, ale sama znovu už nekúpim.
indulona_care (8)
indulona_care (7)
indulona_care (6)
indulona_care (5)
Ďalej tu mám univerzálne krémy, ktoré Indulona ponúka vo väčšom 250 ml (4,79 €) balení a v menšom 75 ml  (1,85 €) balení, ktoré je super aj do kabelky na ruky. Modrý z nich - original - je určený na veľmi suchú a citlivú pokožku. Prírodná vazelína, ktorú krém obsahuje, by mala pokožku hydratovať a premasťovať a tak ju zanechať jemnú a vláčnu. Krém neobsahuje konzervačné látky a parabény.
Ako názov hovorí, ide o klasickú , originálnu Indulonu. Pomerne hutnú a mastnú, dobre roztierateľnú a voňajúcu tak, ako vždy voňala. Podľa mňa dobre hydratuje, takže som ju najradšej používala na suché lakte, kolená, ale aj nohy.
Oranžová, nechtíková verzia Indulony je zase vhodná pre extrémne namáhanú a podráždenú pokožku. Navyše by mal krém obsahovať vitamín E. Nechtík by mal preukázateľne pokožku upokojovať a regenerovať, má protizápalové účinky a pôsobí hojivo na drobné povrchové poranenia.
Na tejto verzii sa mi najviac páči jej vôňa, ktorá je skvelá, svieža a dlho sa na pokožke drží. Konzistencia je pomerne hutná, ale stále veľmi ľahká, dobre roztierateľná. Celkom rýchlo sa tiež vstrebáva do pokožky a aj celkom dobre hydratuje. Používala som ju na celé telo. Nie je to najlepší telový krém aký som kedy mala, ale som rada, že som ju vyskúšala, páči sa mi. 
indulona_care (4)
indulona_care (3)
indulona_care (2)
Vyskúšali ste v poslednej dobe niečo nové od Indulony? Aké sú vaše pocity?

7 komentárov:

 1. Já mám zkušenosti jen s tou modrou, je tradiční a u nás v rodině ji má každý rád. :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Indulona je legendární, pamatuji si jak jsem mazala modrou Indulonou sedla a koním odřeniny, to mi bylo asi 11 let :-)
  Je fajn že Indulona neupadla a vstala ze dna a ukázala co v ní je, byla by to škoda.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já jsem Indulonu v těchto nových obalech ještě neměla, ale tatínek tu starou, modrou velmi rád používal. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já ještě tyto novinky nezkoušela, ale musím se polepšit, protože mě lákají. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Indulona je pre mňa krém, ktorý mi už od detstva strašne smrdí a nemôžem ho používať, lebo mi fakt nesedí :/ na druhej strane je účinná ako máloktorý iný takýto produkt :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 6. neskúšala som ešte tieto "nové" Indulony ale verím že sú dobré

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Indulona má krásne výrobky a veľmi kvalitné :) Tieto novinky som ešte neskúšala :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks