nedeľa 18. februára 2018

Northern Ireland | First Days

Dlho som rozmýšľala či moje rozprávanie z výletu zo Severného Írska rozdeliť na viac postov či nie. Nakoniec som vytriedila fotky a rozhodla som sa pre posty dva. Ak sa vám zdá každá fotka iná, tak sa ospravedlňujem! Neviem fotiť, neviem fotky upravovať a hlavne počasie sa menilo tak často, že všade je iné svetlo a k tomu ešte aj pršalo. Ale čo som čakala vo februári na Britských ostrovoch, však? :D
northernireland_travel_ ireland (71)

V deň cesty sme síce docestovali už pred druhou poobede, avšak boli sme taký zmorený z cesty, že sme stihli len nákupy potravín v Cookstowne. Okrem klasických supermarketov, sme zavítali aj do obchodu so stredoeurópskymi potravinami, kde mali aj liptovskú bryndzu, Kofolu či naše klasické  arašidové chrumky.
Ďalší deň sme sa vybrali do mesta Antrim, kde sme si prezreli centrum a hlavne sme sa tešili na Antrim Castle Gardens. Ide o nedávno prerobený park, ktorý bol obrovský a samozrejme úplne iný ako naše parky. Pri vstupe vyzeral ako lesík, potom sme narazili na obrovské, dokonalo súmerné kvetinové záhony (na jar to musí vyzerať úžasne), ďalej sme našli jazierko či starodávny, kamenný most. Naneštastie nás zastihol aj dážď, zotmelo sa a park sa tak premenil na miesto vhodné na natáčanie hororu či mysteriózneho seriálu. Zážitky na nezaplatanie, čo vám poviem! Ak budete v blízkosti tohto mestečka určite odporúčam prechádzku v týchto záhradách. Keďže nás už pekne striasalo od zimy, vybrali sme sa na nákupy. V Antrime je skvelý outlet, kde sa dá fakt dobre nakúpiť a ja vám určite v priebehu pár týždňov rada ukážem, čo som si odtiaľ priniesla.
northernireland_travel_ ireland (67)
northernireland_travel_ ireland (68)
northernireland_travel_ ireland (1)
northernireland_travel_ ireland (69)
northernireland_travel_ ireland (70)
Nasledujúci, už tretí deň, sme sa opäť vybrali do Cookstownu, kde sme strávili celé doobedie a obed. Naštastie aj vyšlo slniečko a tak nám spríjemňovalo potulovanie sa po tomto mestečku. Poobede sme sa vybrali do mesta Balymana. Keďže som v týchto mestách bola už aj predtým, tak som žiaľ veľmi nefotila.
northernireland_travel_ ireland (25)
Ďalší deň sme sa vybrali skôr do prírody. Najskôr sme navštívili Garvagh Forest, kde sa nachádza pyramída podobná tým egyptským. Dal ju postaviť Lord Garvagh po svojej návšteve Egypta. Bola síce maličká, ale bolo zaujímavé nájsť niečo takéto v Severnom Írsku. 
Ďalšou zastávkou mala byť Downhill Beach, kde sa natáčala aj scéna Game of Thrones. Zradila nás však navigácia a tak sme sa cez Downhill Forest dostali k Downhill House (zrúcanina templárskeho hradu, ktorá bola jednoducho epická), k Mussenden Temple a nakoniec sme si pláž obzreli zhora. Toto bola fakt náročná túra, skrz to, že hrad aj kaplnka stáli na otvorenom priestranstve a od oceánu fúkal neskutočný vietor. Ale aspoň máme super spomienky na to, ako sme nevedeli dýchať či ako tam malé deti naháňali ovce, ktoré sa tam voľne pásli. Inak všímajte tú stále zelenú trávu.
Na záver dňa sme stihli ešte Dark Hedges. Cesta stromami, ktorá sa tiež objavila v spomínanom seriály. V skutočnosti však táto cesta nevyzerá tak, ako ukazuje internet.
northernireland_travel_ ireland (26)
northernireland_travel_ ireland (27)
northernireland_travel_ ireland (28)
northernireland_travel_ ireland (29)
northernireland_travel_ ireland (30)
northernireland_travel_ ireland (31)
northernireland_travel_ ireland (32)
northernireland_travel_ ireland (33)
northernireland_travel_ ireland (34)
northernireland_travel_ ireland (35)
northernireland_travel_ ireland (36)
northernireland_travel_ ireland (37)
northernireland_travel_ ireland (38)
northernireland_travel_ ireland (39)
northernireland_travel_ ireland (41)
northernireland_travel_ ireland (42)
Tak a to je pre prvý post o mojom poslednom výlete všetko. Snáď sa vám páčil a uvítate aj ďalší.

5 komentárov:

 1. Ty stromy na posledních dvou fotkách vypadají fakt skvěle. Tam by se mi líbilo a těším se na pokračování. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Už jsem zvědavá na pokračování. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľmi zaujímave a hlavne pekné fotky si nafotila. Vyzerá to tam naozaj pekne. Článok sa ti podaril super. Teším sa na druhú časť článku :) .

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Anglie a Irsko jsou jedna z nejhezčích zemí světa :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks