piatok 11. mája 2018

Angelika a Veľké malé klamstvá

Konečne som tu s novým článkom a konečne s recenziou na knihy, ktorá sa tu neobjavila už asi tak rok. Nemala som toľko času na čítanie, ale predsa len som za ten rok prečítala pár knižiek, o ktorých vám chcem dnes a aj nabudúce napísať. Dnes dva romány!
favorites (2)
Odkedy si pamätám, mama vždy, keď bola v telke Angelika, sledovala túto sériu filmov. Minule si z knižnice dokonca doniesla knižku a tak som si povedala, že jej dám šancu aj ja. A úplne ma tento milostný, štrnásť dielny román dostal. Zatiaľ som teda prečítala len prvú časť, ale na nočnom stolíku ma už čaká dvojka.
Kniha začína Angelikinými zážitkami z detstva. Angelika pochádzala zo šľachtickej, ale chudobnej rodiny a tak sa hrávala aj z chlapcami bez urodzeného pôvodu. Neskôr ju poslali do kláštora, kde ju naučili spôsobom a nakoniec ju v mladom veku vydali za staršieho bohatého šľachtica. Aj keď sa jej Joffrey de Peyrac zo začiatku hnusil, zamilovala sa doňho a mali spolu aj prvého syna. Nie všetko je však ružové a prišli komplikácie. Joffreyho obvinili z čarodejníctva, ale ako to dopadlo vám nepoviem. Dočítate sa v Angelike a jej trinástich pokračovaniach!
Človek by si myslel, že sa celá séria točí len okolo Angeliky a jej života. No v knihe nájdete aj veľa z francúzskej histórie, skutočných udalostí a zaujímavostí. Napriek tomu to nie je nuda, ide o skvelý štýl písania, jednoduchý, ale veľmi pútavý. Dosť často som sa pri knihe aj z chuti zasmiala, takže už teraz sa teším, keď sa pustím do druhého dielu.

Míľovým krokom prejdem k druhej dnešnej knihe, ktorá je úplne odlišná. Veľké malé klamstvá je súčasný román o troch ženách, ktorých deti navštevujú tú istú školu a ktorých rodiny prežívajú svoje malé i veľké tragédie - šikanovanie, striedavú starostlivosť, ale aj týranie.
Všetko to začalo, keď sa mladá, osamelá matka Jane presťahovala na Pirriweesky polostrov a stretla sa s Madeline, mamičkou teenagerky a dvoch mladších detí. Obe viezli svoje deti prvý deň do školy. Syn Jane, Ziggy, bol však hneď obvinený zo šikany a z Jane sa stala outsiderka medzi mamičkami  už na začiatku a tak sa to s ňou tiahlo celý príbeh. Nové kamky a spolumamičky, Madeline a Celeste, jej však pomáhali ako sa dalo. A nakoniec vďaka Jane pomohli aj samy sebe.
Povedala  by som, že nie som až tak jednoduchý čitateľ, no napriek tomu som hneď neprekukla ten najväčší zvrat. Popravde som čakala niečo mystery, ale nekonalo sa. Napriek tomu ma to veľmi bavilo. Knižka sa číta sama. Ak hľadáte niečo jednoduché na oddych, odporúčam a ja sa určite pustím aj do seriálu. 
book_angelika
Čítali ste jednu z týchto kníh? Zaujali vás?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks