pondelok 25. júna 2018

Angelika II & Gossip Girl

V poslednej dobe som si našla viac času na čítanie a tak som so sebou veľmi spokojná. Možno v roku 2018 konečne zvládnem dotiahnuť svoju ročnú good reads challenge dokonca. Veď 25 kníh za rok nie je až tak veľa, alebo? Veď niekto zvládne dve knihy za týždeň a napríklad s knihou na fotke to naozaj nie je až tak ťažké.
book_gossip_girl

Gossip Girl je totižto príbeh písaný veľmi jednoduchým štýlom. Ale začnem od začiatku, ak netušíte o čo ide. Gossip Girl sa preslávila ako seriál, ktorý sčasti kopíruje práve túto knižnú predlohu. Hrdinami sú teenageri, ktorí si užívajú peniaze rodičov a život na Upper East Side. Ich jedinými, skutočnými starostami sú školské povinnosti a nástup na najprestížnejšie vysoké školy. Inak sa tam samozrejme riešia vzťahy, drogy, klebety, večierky.
Prečítala som prvé tri diely tejto teenagerskej série a musím povedať, že ma veľmi sklamali. Seriál som videla dvakrát a neprestal ma baviť, milujem postavy, prostredie a zápletky. Kniha mi prišla ako nepodarený fanfiction príbeh 14 ročnej dievčiny, ktorá sa nezmierila s tým, že televízny seriál skončil. Nechcem sa preceňovať, ale myslím, že dokonca aj ja by som napísala niečo lepšie.
Jediné pozitívum vidím v tom, že som dva diely prečítala v angličtine. Keďže je štýl písania naozaj jednoduchý, tak som nemala skoro žiaden problém a išlo to prekvapivo rýchlo. Takže ak vás bavia podobné témy a hľadáte knihu, s ktorou by ste začali svoj anglický čitateľský denník, tak môžem odporúčať. Ak ste však náročnejší čitateľ, nie je táto séria nič pre vás.

Kniha, ktorú som čítala podstatne dlhšie je druhý diel Angeliky. O jednotke som písala tu. Opäť ma bavila, hlavná hrdinka si počas jednej knihy prešla mnohým, od života medzi najväčšou spodinou Paríža, cez šplhanie sa po spoločenskom rebríčku, vďaka tvrdej práci, až po nový život medzi šľachtou a vysnívané Versailles. Mne sa to jednoducho páči a určite čítam ďalej.

Čítali ste? Aká kniha naposledy sklamala vás?

3 komentáre:

 1. Tak to je škoda, že je kniha nic moc já právě strašně miluji seriál Gossip Girl a o této knížce uvažuji ale myslím, že když už jsem seriál viděla už snad tak 5x :D, tak by mě knížka fakt zklamala.

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Seriál Gossip girl jsem viděla, myslím, že by se mi líbila i kniha :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Seriál som ani nevidela ale počula som o tom, ale či by to bavilo mňa to neviem :/

  Klaudia Duranova 

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks