štvrtok 9. augusta 2018

Yves Rocher | Solaire Peau Parfaite

Tento rok už druhý článok o produktoch zo starostlivosti o pokožku počas opaľovania a po opaľovaní. Prvý článok o suncare rade značky Weleda ste si u mňa mohli prečítať už koncom mája. Tentokrát vám chcem zrecenzovať produkty značky Yves Rocher. Vyskúšala som od nich opaľovací olej a telové mlieko po opaľovaní. 
yves rocher_suncare (1)
Zjemňujúci olej na opaľovanie OF 30 by mal pokožku ochraňovať proti nepriaznivým vplyvom slnečného žiarenia a zjemňovať ju. Olej obsahuje výťažky z kotúča prímorského, ktoré povzbudzujú tvorbu melanínu, podporujú schopnosť pokožky chrániť sa, udržovať prirodzenú štruktúru a schopnosť regenerácie. Zároveň chránia pokožku proti starnutiu spôsobenému slnečným žiarením. Momentálne kúpite 150 ml balenie v spreji za 15,90 €.
Olej má pekné praktické balenie v spreji, vďaka ktorému sa ľahko nanáša a nie je mastné všetko naokolo. Vonia úplne úžasne, trochu prisladko, ale nič čo by na pokožke prekážalo. Olej nie je príliš mastný, je skôr vodovejší a redší. Vďaka tomu sa ľahko rozotiera a rýchlo vstrebáva. Pokožka je hebká na dotyk a krásne rozžiarená a lesklá. Olej som vyskúšala viackrát pri návštevách kúpaliska, kde som niekedy strávila aj celý deň. Natierala som sa možno dvakrát, partie ako ramená a dekolt som natrela viackrát. Ani raz som sa nespálila, pričom som už bola opálená aj predtým. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že olej nie je 100 % prírodný a po prednáške s už spomínanou Weledou sa na neprírodné opaľováky pozerám trochu inak.

Hydratačné mlieko po opaľovaní sľubuje intenzívnu hydratáciu, upokojenie pokožky, dlhodobé a krásne opálenie.Vďaka jeho použitiu by ste mali predísť zľupovaniu opálenia a udržať jeho intenzitu. Mal by mať ľahkú textúru, rýchlo sa vstrebávať do pokožky, osviežiť a odstrániť pocit napätia. Hydratačné mlieko obsahuje viac ako 91 % zložiek rastlinného pôvodu. Je bez parabénov, farbív a minerálnych olejov. Balenie 150 ml kúpite za 6,50 €, mlieko je vhodné na telo aj tvár.
Mlieko má klasické, praktické balenie. Po otvorení zacítite úžasne sviežu, no trochu sladkú vôňu, ktorá sa mne osobne veľmi páči. Mnohé telové mlieka tejto značky sú dosť parfumované a držia na pokožke vôňu aj niekoľko hodín. Ani pri tomto mlieku tomu nie je inak. Presne tak ako Yves Rocher sľubuje, má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva. Nie je ani mastné, ani lepivé a nezanecháva na pokožke žiaden nepríjemný film. Pokožka je po použití hydratovaná, ale keďže som sa nespálila neviem posúdiť či sa vie dostatočne postarať aj o spálenú pokožku. 
yves rocher_suncare (3)
yves rocher_suncare (2)
Za mňa boli tieto produkty fajn a ak si nepotrpíte na čisto prírodnú kozmetiku, určite skúste.

Aké produkty používate na slnenie vy?

8 komentárov:

 1. Tiež Weledu a Biodermu, tak nejak to kombinujem. After Sun používam od Weledy a veľmi sa mi páči. Skvelo pokožku hydratuje a navyše aj príjemne chladí.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Musíme přiznat, že after sun od Yves Rocher se nám osvědčilo ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten olej mne zaujal, možná si ho pořídím, příští sobotu totiž odjíždím za teplem :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Such a great product and I should try this YVES product too.. Thanks for sharing!

  Would you like to support each other by follow GFC and G+?
  Let me know if you follow me and I will follow back asap!

  Xoxo,
  Erika

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Produkty na opaľovanie od Yves Rocher som ešte neskúšala, ale musím povedať, že ma oba veľmi zaujali :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já jsem si dřív myslela, že je YR přírodní kosmetika, že netestuje na zvířatech a tak, ale pak jsem zjistila, že to není pravda, tak jsem ji přestala tak často kupovat :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pekná recenzia. :) Od YR som zatiaľ skúšala len veci na tvár. My odjakživa na opaľovanie používame Niveu alebo Avon.

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tak teď jsem vyloženě překvapená, že YR má produkty na opalování! :-)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks