štvrtok 22. októbra 2015

London Last Day(s)

Nemôžem uveriť ako rýchlo letí čas. Už je to presne mesiac od môjho odletu do Londýna a ja vám až teraz prinášam článok z posledných dní, ktoré som strávila v tomto meste s úžasnou atmosférou. Aby ste z nej niečo načerpali  aj vy, opäť vám prinášam mnoho fotiek. Sama by som sa tam najradšej vrátila, aj keby som sa tam mala celý deň len prechádzať a pozorovať život v tomto meste. 
A tak sme strávili aj náš piatok. Metrom sme sa odviezli k Westminstru a tam ešte raz prezreli najznámejšie pamiatky a miesta ako Downing Street, Big Ben, Westminster Abbey, St Margaret's Church, Houses of Parliament... Následne sme sa trošku občerstvili a vyhriali na slniečku hneď pod Big Benom, no čistá romantika. Až na tie hordy turistov! 

Cez Westminster Bridge sme sa presunuli k Oku, kde však bola kvôli peknému počasiu a blížiacemu sa víkendu taká rada, že sme si to radšej rozmysleli a šli ďalej. Keďže bolo vážne krásne a slniečko sme si užívali, prešli sme sa na Trafalgar Square, kde sme si pred národnou galériou pozreli vystúpenia tanečníkov a odtiaľ sa následne vybrali cez Picadilly, Soho a Oxford Street až k Regent's Parku. Medzitým sme navštívili obchod so suvenírmi a Pret, kde sme si nakúpili jedlo, ktoré sme si potom v parku vychutnali spolu s veveričkami. Po krátkom oddychu sme sa ešte boli pozrieť pri dve múzeá a to múzeum Madam Tussaud a Sherlocka Holmesa, ale pri oboch boli rady ako na chleba a tak sme sa len pokochali zvonka a šli na metro...

..do Camden Townu, kde to rozhodne žilo. Dokonca sme tam zažili aj rvačku a policajný zásah! No radšej sme sa pri nich nepristavovali a prezerali všetky tie rôznorodé obchodíky a stánky so všakovakým tovarom. Minula by som tam aj veno, všetko bolo však drahšie ako by som chcela a tak jediné, čo sme si kúpili bola naša kresba, ktorú sme si dali spraviť u milého pouličného umelca, s ktorým sme sa aj fajn porozprávali. Odtiaľ sme sa už len pobrali na metro a vlak do obchodného domu blízko mestečka, kde sme bývali. Tam sme niečo pokúpili, navečerali sa, pochutili si na najlepšom čokoládovom cheesecakeu, o ktorom snívam ešte dnes a išli domov, kde sme sa večer zabávali do neskorej noci. 
V sobotu ráno sme vstali dosť neskoro a tak sa nám už neoplatilo ísť do mesta a vlastne sa nám ani veľmi nechcelo. Navštívili sme teda len spomínané obchodné centrum, kde sme sa opäť dobre najedli a do neskorého večera nakupovali. 
V nedeľu sme si zas dobre pospali a len sa pobalili a už okolo druhej vyrazili na letisko. Cesta tam trvala skoro hodinu a na letisku bolo veľmi veľa  ľudí. Takže sme boli radi, že sme išli skôr. Nakúpili sme posledné suveníry a jedlo do lietadla. Celkom rýchlo nám ubehol čas a už sa otvárala naša brána. Z nejakých technických dôvodov sme odleteli asi o 25 minút neskôr a tak sme domov prišli až okolo polnoci. Unavená som ľahla do postele a ráno už krutá realita. Žiadne skvelé miesta, žiadne pamiatky, ani turisti.
Ostatné posty z Londýna si môžete pozrieť tu: prvý deň v Londýne, druhý deňtretí a štvrtý deň. Na budúce sa tešte na nákupy z Londýna a London Guide.
Ešte máte tri dni na zapojenie sa do mini halloweenskej súťaže tu

20 komentárov:

 1. Jéé, díky za připomenutí Londýna..tak moc mi to město chybí, že každý článek o něm doslova hltám! A moc pěkné fotky! A koukám, Camden se nezměnil =)-
  No a hory turistů..jsou snad skoro v každém capitol city..jenom v Osle jsme si připadali, že turisti jsme tam jen my, jinak samí místní =D. Začínám mít ty severské státy rád, nejsou tak profláklé =))

  Prima den,
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak do Osla by som sa tiež rada pozrela! teším sa na nejaké posty, ak budú :)

   Odstrániť
  2. Budou, jeden určitě, možná dva ;)

   Odstrániť
 2. Krásné fotky. Londýn je strašně hezké město:)
  http://clarathing.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem krásne :) je je, sú aj krajšie, ale vedela by som si tam predstaviť život :D

   Odstrániť
 3. Navrhuji odstěhovat se do Londýna. :-D Tam bylo tak nádherně. :-) Máš moc pěkné fotky.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Raz keď budeme slávne a bohaté, tak tam pôjdeme len nakupovať a užívať si peniaze a drahé hotely :D ... mala si sem dať aj tu fotku ako vas ten typek namaľoval, bola super :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásne fotky :) Hlavne tá s kolotočom a ten dom s topánkami :O
  GlitterCircus

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nádherné fotky! Koukám, že je v Londýně pořád spoustu míst, kde jsem ještě nebyla.. Třeba do Camden Townu bych se ráda podívala :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hezké fotky:) Já tam byla už hodně hodně dávno a moc se mi tam líbilo, chtěla bych se tam zase co nejdříve podívat! :)
  Simushka in Bubblegum

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Když vidím fotky, hned bych jela .)) určitě to bylo super. Moc hezké!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Londyn je fajn, a i ked som milovnik Velkej Britanie dovolim si povedat, ze su aj krajsie miesta a mesta v UK ako su Londyn :) ten ma vobec neoslovil, asi som mala privelke ocakavania, ktovie. Kazdopadne fotky su krasne, ocividne aj pocasie vyslo, tak je to o to krajsie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. No nádhera! V Londýně jsem ještě nebyla, ale je rozhodně na mém seznamu míst, kam se někdy chci podívat. Krásné fotky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Opäť nádherné fotky. Verím, že sa ti v Londýne páčilo a že budeš naň len v dobrom spomínať.

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk aktuálne i s GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Znova krásné fotky :) Těším se na nákupový článek! :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Krásné fotky, doufám, že se jednou do Londýna také podívám :) Těším se na tvé nákupy :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Krásne fotky ! Dúfam, že aj ja raz niekedy navštívim Londýn :)

  http://accessoriesforbeauty.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Neskutočne krásne stavbičky :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Krásne fotky ! veľmi by som sa chcela dosť budúci rok cez leto do Londýna :) Je to tam nádherné :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks