nedeľa 10. septembra 2017

Paris I.

Ako som sľubovala v predminulom článku, post z Paríža je tu. Snáď vás bude baviť a ja si aspoň vďaka fotkám zaspomínam na tých pár super uchodených dní. Myslím, že za tri dni sme toho stihli naozaj veľa. Začnem, ako inak prvým dňom, ktorý sme hneď ráno začali na ostrove Île de la Cité.
Paris_France (1)
Tam sme si pozreli Najsvätejšiu kaplnku, ktorá bola mega vyzdobená, ďalej kúsok Justičného paláca, ktorý bol zase mega obrovský. Vlastne, strašne veľa pamiatok bolo obrovských, niekedy by vám na jednu nestačil ani deň. Pokračovali sme do palácu Conciergerie, kde bola počas revolúcie väznená aj Maria Antoinetta. Ďalej sme sa vydali do archeologickej krypty, ktorá sa nachádzala priamo pred Notre Dame a samozrejme sme vošli aj do tohto obrovského chrámu. Dalo sa vyšliapať aj na jednu z jeho veží avšak tam bola dlhá rada, kedže aj hore aj dolu viedlo len jedno schodisko.
Inak ja ako občan Európskej únie do 26 rokov som mala väčšinu vstupov zadarmo. Mama si hneď v prvý deň kúpila dvojdňový museum pass a vstupné sme tým pádom platili už len vo Versaillských záhradách (a platili by sme napríklad aj pri výstupe na Eiffelovku, keďže ide o technickú pamiatku). Ja som si napríklad musela platiť študentské vstupné aj v archeologickej krypte, pritom tam nebolo skoro nič zaujímavé, takže ak nebudete mať museum pass, tak sa vám tam naozaj neoplatí ísť. Sakrálne pamiatky ako práve Notre Dame boli zadarmo pre všetkých.
Následne sme sa vydali do neďalekej Latinskej štvrte, kde bolo milión obchodíkov so suvenírmi a milión reštaurácií od výmyslu sveta. Myslím, že menu majú prispôsobené práve pre turistov a dá sa tam dobre najesť a pritom nezaplatíte veľa. Odporúčam tam nakúpiť aj suveníry, pretože práve tu boli najlacnejšie zo všetkých obchodíkov, ktoré sme za tie tri dni navštívili.
Pokračovali sme pešo popri Seine až k Louvru, ktorý bol opäť obrovský a ľudí tam bolo neúrekom. My sme si vybrali vedľajší vchod, kde bola síce tiež rada až do nevidím, ale oveľa menšia ako pri hlavnom vchode. Ako som napísala, Louvre je fakt veľký a ak naň nemáte celý deň, tak treba selektovať. My sme si samozrejme obzreli Monu Lisu, pri ktorej ma skoro ušliapali :D, najdlhšiu chodbu s dielami talianskych umelcov a Bonapartove spálne. A to bolo na prvý deň celkom dosť a tak už sme sa len cez Tuilerieské záhrady vybrali na Námestie Svornosti a odtiaľ na hotel. 
Paris_France (74)
Najsvätejšia kaplnka
Paris_France (73)
z Archeologickej krypty
Paris_France (75)
Notre Dame
Paris_France (72)
Paris_France (71)
Paris_France (70)
Zero Point
Paris_France (69)
Paris_France (68)
Paris_France (67)
Paris_France (66)
Conciergerie
Paris_France (65)
Louvre
Paris_France (64)
Paris_France (63)
Paris_France (62)
Paris_France (61)
Paris_France (60)
Paris_France (59)
Paris_France (58)
Paris_France (57)
Paris_France (56)
Paris_France (55)
Paris_France (54)
Tuilerieské záhrady

Snáď ste sa dostali až sem a ďalší cestovateľský post si užili! :)

4 komentáre:

 1. V Louvre je nádherne, toľko krás na jednom mieste <3 Rada by som sa tam opäť vrátila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásny článok, navštívili ste toho naozaj dosť, určite to sú pekné spomienky :) my sme tam boli pred mesiacom a bol to vrchol sezóny, teda národa tam bolo hojne :D preto sme si tie najznámejšie pamiatky odfotili zvonka a bežali preč, lebo nás to viac bavilo v zabudnutých uličkách zívajúcich prázdnotou :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásné fotky, Paříž miluji. Tamní atmosféra je pro mě nenahraditelná, už dlouho se tam plánuji vrátit, ale zatím nebyla příležitost :) Nejvíc jsem byla odvařená z Eiffelovky (klasický turista), ale pro mě to byl opravdu skvost :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. To jsem nevěděla, te do 26 je hodně vstupů zdarma.:) Jinak krásné fotky!:)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks