nedeľa 1. októbra 2017

Paris II.

Ahojte! Dúfam, že vás predchádzajúci post o Paríži bavil, pretože dnes vám prinášam druhý, ešte dlhší a plnší fotiek. Druhý deň bol naozaj náročný a opäť sme toho stihli pomerne dosť. 
Paris_France (53)
Hneď ráno sme začali vo Versailles, ktoré bolo úžasné, obrovské a plné ľudí. Trošku sme sa zľakli radu, ktorý tam bol už hneď ráno dosť dlhý, ale nakoniec to išlo pomerne rýchlo. Ja som mala vstup zadarmo a mamča išla opäť na museum pass. Versailles sa mi páčilo a veľmi. A hlavne som bola rada, že nebolo také chaotické ako napríklad Louvre. 
Za to vo Versaillských záhradách som sa skoro stratila. Tam sme platili opäť, kvôli fontánám, ktoré by mali byť zosynchronizované s klasickou hudbou, ale v deň našej návštevy akosi nefungovala ani jedna. Nevadí, aj tak boli tieto záhrady úžasné a určite si vyhradte čas aj na Malý a Veľký Trianon. 
Vo Versáj som aj prvýkrát ochutnala makronky Ladurée a poviem vám stáli za to a vždy keď budem v nejakom väčšom meste, navštívim ich obchodík. Jednoducho najlepšie aké som kedy jedla.
Následne sme sa autobusom prepravili do preslávenej štvrte Montmartre, kde sme nemohli vynechať Moulin Rouge a samozrejme baziliku Sacré Coeur, odkiaľ bol úžasný výhľad na mesto. My sme si ho spravili ešte lepší tým, že sme asi za 5 € vyšliapali aj do veže a odtiaľ sme videli naozaj celé mesto, takže určite odporúčam. Hlavne tam nebol taký rad ako pri Eiffelovke, vlastne tam nebol žiaden rad.
Vyhliadková plavba loďou ma nikdy veľmi nelákala, ale vďaka hodinovej  plavbe po Seine sme videli všetky najvýznamnejšie pamiatky mesta a hlavne sme aspoň na chvíľu nechali odpočinúť nohám.
No a nakoniec sme sa ešte vybrali k Eiffelovke, ktorá už bola vysvietená. Čakanie na jej rozblikanie sme si spríjemnili francúzskou palacinkou. Tie tam naozaj nájdete na každom rohu, stoja niekedy aj 5 €, ale čo by to bol za výlet do Paríža, keby ste si aspoň jednu nedopriali?
Paris_France (52)
Versailles
Paris_France (51)
Paris_France (50)
Paris_France (49)
Paris_France (48)
Paris_France (47)
Paris_France (46)
Paris_France (45)
Paris_France (44)
Paris_France (43)
No nevyzerajú mňamózne? :)
Paris_France (42)
Paris_France (41)
Versaillské záhrady
Paris_France (40)
Paris_France (39)
Paris_France (38)
Paris_France (37)
Paris_France (36)
Paris_France (35)
Záhradný pavilón Malého Trianonu
Paris_France (34)
Veľký Trianon
Paris_France (33)
Paris_France (32)
Moulin Rouge
Paris_France (31)
Paris_France (30)
Sacré Coeur
Paris_France (29)
Paris_France (28)
Paris_France (27)
Paris_France (26)
Paris_France (25)
Výhľad zo Sacré Coeur
Paris_France (24)
Paris_France (23)
Most Alexandra III.
Paris_France (22)
Tak čo, páčil by sa vám takýto deň v hlavnom meste Francúzska? Ak sa do Paríža chystáte a máte nejaké otázky, určite sa pýtajte, rada poradím :).

6 komentárov:

 1. Moc krásné fotky, Paříž je sen <3 a ty fontány by mě teda naštvaly :(

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já byla v Paříži už několikrát a naposledy místo Versailes jsme se šly projít s mamkou jinam a narazily na farmářské trhy, mňam. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Do Paříže se zatím nechystám ale někdy třeba, co já vím jak se znám. Ty makronky, škoda sežrat :-) vypadají fantasticky. Zahrady jsou nádherné, škoda ty fontánky. Fakt skvělí výlet, určitě se musím mrknout i na první díl :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. To je nádhera :)! Mám plnou pusu slin z chutí na makronky :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak tam sa chcem ísť niekedy pozrieť! Nádhera! :O

  www.annslifea.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks