sobota 14. októbra 2017

Paris III.

Už ani nejdem rátať koľko času ubehlo od tohto výletu. Ja mám však cestovateľské posty veľmi rada a aj preto vám po takej dobe prinášam tento posledný z Paríža. Prvý nájdete tu a post z druhého dňa zase tu
Paris_France (21)
Tretí a teda posledný deň sme začali na Champs Elysées, kde sme sa hneď skoro ráno vybrali k Víťaznému oblúku. Bolo tam opäť pomerne veľa ľudí, ale rad sa posúval rýchlo. Ani som nečakala, že zo samotného oblúka bude taký výhľad. Určite sa ho teda oplatí navštíviť.
Ďalej sme sa vybrali do nejakých obchodov na tejto hlavnej nákupnej ulici, no tu ma čakalo obrovské sklamanie. Nič moc, stavili sme sa asi v troch obchodoch a keď si to porovnám s Oxford Street v Londýne, tak sú tak na milióny kilometrov od seba vzdialené :D. Ale napríklad v HMku mali výrazné zľavy, to sa mi páčilo.
Odtiaľ sme sa vybrali do Invalidovne, pri ktorej ma prekvapilo, že stále funguje. Nachádza sa tam vojenské múzeum, kaplnka a hrobka Napoleona Bonaparte. Vojenské múzeum bolo naozaj obrovské a tak sme prešli len pár poschodí a vydali sme sa do ďalšieho múzea, ktoré bolo jednoducho úžasné. Reč je o Múzeu d'Orsay, ktoré bolo plné umenia a nájsť tam môžete diela od van Gogha či najznámejších impresionistov. Čo vám poviem, bola som neskutočne očarená a som rada, že som čas vyhradený na Eiffelovku radšej strávila v tomto múzeu, ktoré je navyše vybudované v bývalej železničnej stanici.
Nakoniec sme sa tesne pred odchodom vydali navštíviť ešte pekáreň, kde majú vraj podľa jedného internetového magazínu najlepšie croisanty v meste. Croisanty nemali! Vyskúšali sme však iné pečivo a bolo fajn, ale nemyslím, že najlepšie aké som kedy jedla. 
Paris_France (20)
Víťazný oblúk
Paris_France (19)
Paris_France (18)
Paris_France (17)
Paris_France (16)
Grand Palais
Paris_France (15)
Most Alexandra III.
Paris_France (14)
Paris_France (13)
Paris_France (12)
Invalidovňa
Paris_France (11)
Paris_France (10)
Paris_France (9)
Paris_France (8)
Múzeum d'Orsay
Paris_France (7)
Paris_France (6)
Paris_France (5)
Paris_France (4)
Paris_France (3)
Paris_France (2)
Snáď som vás neunudila k smrti! Na dlhú chvíľu asi moje posledné cestovateľské posty, pričom som sama zvedavá kam ma najbližšie zaveje. A čo vy? Máte nejaké cestovateľské plány? 

5 komentárov:

 1. Aaaach ♥ V Paříži jsem byla před třemi roky a uchvátila mě, ale tolik muzeí jsem nevšimla, byla jsem tam na prodloužený víkend, takže fofrem oběhnout všechno alespoň zvenku :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Náááádherné fotky! A vůbec by mi nevadilo strávit den po muzeích. Ba naopak! :-) Jo a pekárny jsou velice nebezpečné - nikdy nezůstane jen u jednoho kousku! Mám tendenci ochutnávat od všeho něco! Jen škoda, že nakonec neměli croissanty... Třeba byly nakonec vážně nej, kdoví :-)
  Bebe

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádhera, jednou bych se tam také velmi ráda podívala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádherná architektura a krásný pohled na město s Eiffelovkou. Já moc na muzea umění nejsem, ráda se podívám ale nic mi to neříká.

  Terezah-style

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks