pondelok 20. novembra 2017

Alverde, Bione | Šampónovanie

Ahoj. Dnes vás vítam pri recenzii na dva šampóny. Prvý od Alverde som si kúpila, pretože som chcela vyskúšať nejaký iný, tekutý, prírodný a druhý od českej značky Bione som dostala už dávnejšie ako darček od maminy. Ak ste zvedavé ako obstáli, čítajte ďalej. 
shampoo_review
Alverde šampóny sú lacnejšou alternatívou k iným, drahým, prírodným šampónom. Za 200 ml zaplatíte v DMke okolo 3 €. Konkrétne tento je určený pre objem jemných a oslabených vlasov. Mal by obsahovať výťažky z bambusu a mäty, ktoré by mali prinášať viac objemu a jemnejšie vlasy bez toho, aby ich šampón zbytočne zaťažoval. Všetky výrobky značky Alverde sú bez farbív, syntetických vôní, konzervačných látok a všetky suroviny, ktoré tvoria výrobky značky Alverde, by mali pochádzať z ekologického poľnohospodárstva.
Šampón príjemne, sviežo voňal, mätu som však necítila. Pomerne málo penil, ale na to som si pri prírodných šampónoch už tak nejak zvykla. Vlasy pekne umyl a odmastil, ale objemnejšie naozaj neboli, takže tento svoj, pomenujme to hlavný cieľ, vôbec nesplnil. Za mňa príjemný šampón a rada vyskúšam aj nejaký iný od Alverde.
"Keratínový hydrolyzát z ovčej vlny obsahuje aminokyseliny zhodné s aminokyselinami ľudských vlasov. Používaním prípravku s keratínovým hydrolyzátom dochádza k doplneniu vlasovej štruktúry narušenej slnečným žiarením, farbením, trvalou onduláciou, fénovaním, odfarbovaním a stárnutím. Vlasy sa spevnia, vráti sa ich pružnosť a lesk, nelámu sa.
Toto sľubuje šampón druhý a to Vlasový šampón s keratínom a panthenolom značky Bione. 290 ml kúpite za 3,90 €. Je to môj prvý produkt od tejto značky a musím povedať, že ma veľmi nezaujal. Už len vôňa bola veľmi zvláštna. Dosť penil, vlasy umyl, ale nič viac. Ani pri dlhom používaní iba tohto šampónu som na svojich vlasoch nespozorovala žiadne zmeny. A pritom oficiálny popis bol tak kvetnatý!

Vyskúšali ste už šampóny týchto značiek? Aká je vaša skúsenosť?

7 komentárov:

 1. Od týchto značiek som šampóny ešte nikdy nemala a ani ma nejako nelákajú. Inak mám veľmi rada vlasovú kozmetiku od Dove a Pantene, no rada skúšam stále niečo nové. Aktuálne používam šampón na krepovité vlasy od Rituals, s ktorým som veľmi spokojná :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja skúšam momentálne hneď niekoľko prírodných, tak dúfam, že konečne nájdem nejaký s ktorýn budem 100 pro spokojná :)

   Odstrániť
 2. od Alverde som zatiaľ skúšala iba balzam na pery, ale určite by som rada šla aj do šampónu, tak vďaka za tip ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Alverde jsem ještě nezkoušela, ale měla jsem od Bione a za mě obyčejný šampon, nic zvláštního. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne aj ja si myslím a pritom sľuboval také veci! :)

   Odstrániť
 4. Já jednou měla šampon od Alverde. První umytí bylo fajn, ale postupem času mi přišlo, že nedokáže umýt z vlasů mastnotu a tak byly na tom mé vlasy čím dál tím horší. Až jsem se vrátila zpět k "chemickým" šamponům. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja chcem postupne používať čo najviac prírodnej kozmetiky :)

   Odstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks