streda 17. januára 2018

Tops & Flops | 2017

Ahoj! Myslela som, že tento článok už neuverejním, ale predsa len som sa doň pustila. Post o obľúbených produktoch za predošlý rok sa objavil skoro na každom blogu. Väčšina bola dlhá, plná rôznych produktov, no ja som vybrala len niekoľko najväčších favoritov plus som pridala aj tri flopky, ktoré ma až tak nezobrali.
25022591134_5a77a321db_b_Fotor_Collage_Fotor
Moje prvé produkty od Havlíkovej prírodnej apotéky, no určite nie posledné. 3 minútová ranná maska a krém Krásna slečna boli super, písala som o nich tu. Maska pleť ráno pekne vyčistila a zbavila nečistôt, potu a všetkých látok, ktoré pokožka cez noc vyprodukovala. Krém bol zase ľahký a teda príjemný po celý deň, pričom zároveň dobre hydratoval. Od tejto značky chcem určite ešte niečo vyskúšať a nebránim sa znovu ani týmto produktom.
Kávové peelingy milujem a inak tomu nebolo ani s týmto pleťovým od Priody, ktorý som recenzovala tu. Okrem toho, že úžasne voňal, pleť pekne vyhladil a dodal jej potrebnú hydratáciu vďaka olejom, ktoré sa v ňom nachádzali. Momentálne ho zoženiete v zľave, ale už v inom obale.
Ďalším maznáčikom na pleť sa stal balzam od prírodnej značky (vlastne všetky produkty v topkách sú prírodné) Balm Balm. Trošku drahší produkt (koniec koncov stačila len malá troška na celú pleť, takže vydržal dlho), ktorý som v tejto recenzii až tak nevychválila, no nakoniec ho zaraďujem k tým naozaj vydareným. Super, duper hydratoval, suché miesta na nose či čele nemali šancu. Mal síce trošku mastnejšiu konzistenciu, takže som ho používala len na noc. To však úplne stačilo, aby bola pleť vyživená.
Ďalším obľúbeným peelingom sa stal Mark. Zo začiatku som ho brala ako módny hit, neverila som mu a moc sa mi doň nechcelo púšťať. Nakoniec som si ho zamilovala, je podobný ako ten od Priody, zoženiete ho aj v drogérii a v rôznych variantách. Recenzia na kávový tu, ja už skúšam čokoládový.
Vďaka Havlíkovej trojminútovej maske či produktu z ďalšieho odstavca som prestala tak často používať pleťové vody. No jednu som si zamilovala a to vodu z hamamelisu. Pleť v priebehu sekundy úžasne upokojí a prečistí. Má skvelé dezinfekčné účinky, takže je na problematickú pleť ako stvorená. Túto kvetovú vodu som používala keď som si rozrýpala nejakého beďára (no dobre, bolo ich viac) alebo na dočistenie pleti po dlhom dni. Nevýhoda je možno len vyššia cena. Za konkrétne túto od Soaphorie zaplatíte 4,90 €. Nie je to veľa, ale 50 ml balenie miniete, ani neviete ako.
Aj preto som si obľúbila toto čierne mydlo od Manny, o ktorom som písala ešte nedávno tu. Používam ho už asi 4 mesiace denne ráno i večer a ešte stále mi ostáva tretina. Pleť skvelo vyčistí, osvieži a myslím, že mi z dlhodobého hľadiska pomohlo aj s čiernymi bodkami, ktoré sa akosi zmenšujú.

No a tu sa dostávame k tým horším produktom. Ako prvý tu mám Pazúch od Ponio s vôňou pomaranču a eukalyptu. Tento produkt som chcela vyskúšať už dlho, čítala som viaceré pozitívne recenzie. Obal super, voňal skvelo, prírodný. No mne vôbec nezaberal a keďže sa niekedy potím ako prasiatko, nebolo to najideálnejšie. Dosť sa aj drolil a hneď bol taký ušmatlaný. Ak ste ho vyskúšali, viete o čom hovorím :D.
K ďalším neobľúbeným produktom radím odličovač od Santé a od Alverde, o ktorých som písala v spoločnej recenzii tu. Chcela som na odličovanie vyskúšať niečo čisté a prírodné. Santé bol príliš hustý, Alverde príliš riedky a ani jeden neodličoval. Santé som vyhodila skoro plný, s druhým som sa to snažila dobojovať.
Posledným produktom je univerzálny olej od Nuxe. Nebol zlý, ale zaradila som ho sem, pretože nechápem ten ošiaľ okolo neho. Vôbec nie je prírodný, tak ako sa značka prezentuje, hydratuje priemerne, má zvláštnu vôňu. Jednoducho ak porovnám všetky tie pozitívne recenzie s tým čo naozaj ponúka plus pridám vysokú cenu. Znovu už nie. Za to ich balzam na pery je super :D, ale tiež sa už pozerám po prírodnejšom variante.

Vyskúšali ste niektorý z týchto produktov? Kam by ste ho zaradili vy?

5 komentárov:

 1. Ponio na mě taky nefungovalo. Vyzkoušela jsem pár výrobků, co ty a souhlasím se zařazením. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ten olej od Nuxe mě láká, ale po tvém hodnocení teda úplně nevím, zda si ho koupit či ne.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ten Mark peeling by som veru skúsila aj ja :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Scrub od Marka a NUXE olej chcem už dlho vyskúšať :) Oba produkty od Havlíkovej apotéky som vyskúšala a boli skvelé

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mne tiež vyhovujú krém od Havlíka. Mala som túto Krásnu slečnu aj Andelskú tvár. Na moju mastnú pleť boli skvelé oba krémy. Dali sa používať ráno, večer aj ako podklad pod make-up. Ak som aj niekde cestovala už som si proste nič iné nebrala. Ešte mi príde z tých prírodných skvelý Skin Food od Weledy. Dá sa používať na ešte viac spôsobov ako tieto dva a mne sa páči aj tá jeho vôňa.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks