nedeľa 4. februára 2018

Caltha | Šampón Lopúch a Vrbová kôra

O českej žnačke Caltha som asi pred pol rokom ani netušila. Objavila som ju na Vegánskych hodoch v Žiline, kde som si v jednom stánočku s prírodnou a vegánskou kozmetikou vybrala tuhý šampón Lopúch a Vrbová kôra. A dnešná recenzia nebude o ničom inom. 
caltha_Shampoo
Tuhý Šampón Lopúch a Vrbová kôra značky Caltha je určený proti lupinám a nadmernému vypadávaniu vlasov. Šampón je vytvorený zo silného odvaru a macerátu vrbovej kôry, koreňa lopúchu a koreňa mydlice lekárskej. Vrbová kôra pôsobí proti lupinám, lopúch podporuje rast vlasov a pôsobí proti nadmernej tvorbe kožného mazu. Taktiež pomáha proti nadmernému padaniu vlasov a bráni tvorbe lupín. Šampón obsahuje čisté esenciálne oleje šalvije, tymiánu a bergamotu. V obchodíku mi bol doporučený ako skvelý bojovník s mastnými vlasmi a lupinami. Šampón má 100 g (na fotke je polovica) a stojí okolo 4 €.
Šampón mi tvarom a konzistenciou pripomína tuhé, prírodné mydlá. Je iný ako tuhé, prirodné šampóny, ktoré som už vyskúšala či videla. Tie boli skôr suchšie a drobivejšie, tento od Calthy je akoby krémovejší. Šampón vonia príjemne, jemno a na vlasoch ho po umytí skoro ani necítiť. Po prekrojení sa s ním aj dobre pracovalo, pomerne fajn penil, ale pena sa akoby rýchlo vytrácala. Po prvých  pár umytiach som bola nadšená. Vlasy boli menej mastné, vydržala som s nimi aj tri dni (inak si umývam každé dva) a myslím, že aj lupín ubudlo. Potom však nastal zlom, vlasy boli mastné hneď po umytí, mala som pocit, že ich šampón ani neumyl. Na vlasoch bol divný, mastný, lepivý film, ktorý mi ostal aj na rukách či hrebeni, keď som si nimi vlasy prešla. Mala som na to neskutočné nervy, ale nechcela som sa vzdať. Chcela som vydržať a dúfala som, že si len vlasy zvykajú na prírodný šampón. Povedala som si, že teda dopotrebujem aspoň načatú polovičku. Vydržala som a trvalo to naozaj dlho, keďže jedinou výhodou tohto šampónu bola jeho výdrž. Za tú cenu sa naozaj oplatí. Ja žiaľ už druhú polovicu nespotrebujem.
caltha_Shampoo
Poznáte túto značku? Ak nie, môžete sa tešiť aj na ďalšie recenzie o jej produktoch.

8 komentárov:

 1. To zní zajímavě, vůbec tuto kosmetiku neznám, ale to složení bude určitě blahodárné pro vlasy. :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ach, ja dobrú skúsenosť s tuhými prírodnými šampónmi nemám, vždy sa moje vlasy išli zblázniť a to bežne aj tak nepoužívam produkty s obsahom silikónov a tak. No snáď budem mať niekedy znovu odvahu dať ďalšiemu šancu. :)

  deerly lost / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Značku vůbec neznám, takže jsem ráda poznala novou :) Tuhé šampony mám hodně ráda.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Značku nepoznám, ale něco podobného se mi stalo se šampony od Alverde. Ze začátku v pohodě a potom už mastnotu z vlasů nedokázaly smýt.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Značku neznám, já ještě nezkoušela tento typ šamponu a nějak mě to ani neláká no.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. značku nepoznám, ale asi by aj mne taký šampón liezol na nervy, čiže to asi skúšať nejdem :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tuhé šampóny obľubuje moja mamina, stále tvrdí, že sú lepšie než klasické prípravky.

  Pozývam teba aj tvoje čitateľky do veľkej Valentínskej súťaži na mojom blogu:
  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Už dlouho o něm uvažuju, pořád nevím jestli bych si na něj dokázala zvyknout

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks