sobota 30. júna 2018

Musk | Romantika

Na Slovensku máme tak veľa značiek prírodnej kozmetiky a mňa samozrejme strašne láka všetky tie krásne produkty vyskúšať. Naposledy som si mohla odškrtnúť handmade značku Musk, ktorá vyrába hlavne mydlá, ale v jej ponuke nájdete aj tuhé šampóny (jeden už mám vyskúšaný), kvetové vody, oleje a soli do kúpela. V ich ponuke nájdete aj designové doplnky práve pre ich produkty - mydelničky a šampóničky, ktoré vyzerajú jednoducho ohromne. Určite čeknite ich stránky.
musk_soap (1)
Ale teraz už k prvému produktu, ktorý som od nich vyskúšala a tým je prírodné mydlo Romantika s kakaovým maslom a jemnou citrusovo-kvetinovou vôňou. Okrem kakaového masla obsahuje aj olivový, kokosový a slnečnicový olej. Kakaové maslo má vysoký obsah vitamínu E a antioxidantov. a tak by malo mydlo pomáhať zvláčňovať suchú pokožku a udržiavať jej prirodzenú vlhkosť. Kombinácia esenciálnych olejov by mala pôsobiť uvoľňujúco, upokojovať, vyvolávať pocity eufórie a pôsobiť priaznivo na pleť. Mydlo má 100 g a stojí asi 4 €.
Mydlo má krásny, jednoduchý, praktický obal, v ktorom momentálne ukrývam "holítko" so žiletkami, keďže nie som zástanca jednorázových holiacich strojčekov. Samotné mydlo je v príjemných pastelových farbách, ktoré nič nepokazia. Mydlo voňalo zvláštne, nebolo to však nič hnusné a na pokožke už vôbec nebolo cítiť. V sprche penilo pomerne málo, čo ma štvalo, keďže mám rada peniace produkty, umylo však dobre. Klasické, tuhé mydlá sa mi už od detstva spájajú so suchou pokožkou. Jednoducho po ich použití bolo vždy potrebné natrieť sa telovým olejom či mliekom, pretože pokožka bola až nepekne suchá. Pri tomto to aj napriek obsiahnutým olejom nebolo inak. Pokožka síce nebolo vysušená či šupinatá, no nebola ani nijak hydratovaná alebo jemná a príjemná na dotyk. 
musk_soap (2)
Toto mydlo ma veľmi nezaujalo, ale určite som otvorená aj iným, keďže ponuka značky Musk je naozaj široká. V zásobách ma už čaká Zrnko kávy a tak som pekne zvedavá, určite vám dám vedieť ako u mňa dopadlo aj kávové mydielko. Vy ste už nejaké vyskúšali? 

8 komentárov:

 1. Mňa osobne nejak prírodná kozmetika vôbec neláka, neviem ani prečo :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Značku vůbec neznám:)... je škoda že to s mýdlem nevyšlo dobře :/.. já tuhé mýdla nemám vůbec ráda :D

  Shard of Dreams

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vyzkoušela jsem už hodně přírodních mýdel, ale zůstala jsem jen u jednoho a to černého, který je super na problematickou pleť. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá nádherne, no tieto mydlá nemám veľmi v obľube :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Teda, priznám sa, že som o značke nikdy nepočula. Ale mydlo vyzerá pekne, hoci je škoda, že ťa veľmi nezaujalo. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Značku poznám, no neskúšala som zatiaľ žiaden produkt. Mala som už prírodné mydlo Soaphoria aj Havlíkova prírodní apotéka a ani jedno ma nenadchlo. Neviem čakala som, že budú nejaké hydratačné a neprišlo mi to tak. Asi čo sa týka mydiel ostanem verná konvenčnému mydlu Dove. Nie je síce prírodné ale ako jediné pokožku nevysušuje a môžem ho používať aj na čistenie pleti.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Značku vůbec neznám, mýdlo mě zaujalo :).

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Na mýdla moc nejsem, pokud tedy není vyloženě na ruce, nebo si ho nedám mezi oblečení, protože krásně voní. :)
  Líbí se mi ty barvičky, je takové hezky duhové.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks