utorok 12. júna 2018

Purity Vision | Bio Epil

Celé leto ešte pred nami a vás už nebaví neustále holenie nôh a iných častí tela? A čo tak vyskúšať inú možnosť? Skúšali ste už epiláciu voskom? Ak nie, možno vás tento článok povzbudí a vy nájdete svoj nový, obľúbený spôsob odstraňovania chĺpkov. Dnešná recenzia sa totižto týka epilačnej cukrovej pasty značky Purity Vision.
bioepil (1)
Tento produkt som sa odhodlala vyskúšať už minulé leto, keď som ešte nemala IPL epilátor. Sestra mi tvrdila, že jej kamarátka nedá na túto pastu dopustiť a ja som niečo podobné chcela vyskúšať už dlho. Voskové pásiky sú u mňa už dávno doma, ale predsalen takáto pasta je niečo úplne iné a tak mi to nedalo a v DMke skončila v košíku. Aj napriek tomu, že som tušila, že skončím celá dolepená, som sa už tešila ako pastu vyskúšam.
Cukrová pasta značky Purity Vision sľubuje dokonale hladkú pokožku až na niekoľko týždňov. Je vyrobená na základe ayurvédskej receptúry s jedinečnou kombináciou účinných bylín, vďaka čomu sa dokonale stará o pokožku.  Obsahuje aktívne látky ako ružovú vodu (upokojuje pokožku a mierni začervenanie), harmančekový olej (hojivé a protizápalové účinky, regeneruje) a tea tree olej (dezinfekčné účinky, pomáha predchádzať prípadnému zapáleniu). Cukrová pasta BioEpil je prírodná, nesie certifikát BDIH, nie je testovaná na zvieratách, je určená pre normálnu aj citlivú pleť a na rôzne partie tela. Sľubuje šetrné, bezbolestné odstránenie chĺpkov a odumretých kožných buniek (zdravé kožné bunky nestrháva), bez následného začervenania. Za toto 300 g balenie som v DMke zaplatila okolo 12 €.
BioEpil je potrebné zahriať vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre približne na teplotu tela. Hmota by mala byť na dotyk teplá, ale nesmie páliť, konzistencia je podľa výrobcu podobná žuvačke. Treba vybrať malé množstvo a jedným ťahom rozotrieť na suchej pokožke proti smeru rastu chĺpkov do tenkej vrstvy asi 2 mm tak, aby bola hmota stále kompaktná a dalo sa s ňou pracovať. Potom by sa mala nechať chvíľu pôsobiť a prudko strhnúť po smere rastu chĺpkov. Po použití sa odporúča aplikovať niečo na upokojenie pokožky.
No a ako dopadli moje epilácie s cukrovou pastou? Podarilo sa mi ju zohriať. Nepodarilo sa mi vybrať veľkosť hrášku, pretože sa mi s pastou naozaj zle pracovalo a to som vyskúšala rôzne teploty pasty. Nepodarilo sa mi na chĺpky naniesť súvislú vrstvu nech som sa snažila akokoľvek. Nepodarilo sa mi pastu strhnúť, pretože aj po piatich minútach bola stále teplá (neviem, asi som taká žhavá) a aj preto, že som z pasty jednoducho nevedela vytvoriť súvislú vrstvu. Nepodarilo sa mi vytrhnúť ani jeden chlp. Podarilo sa mi polepiť si nohy, podpazušie i oblasť bikín. Ale inak som v pohode a ani moje nervy neutrpeli. Veď predsa som to čakala. 
bioepil (2)
Ak ste ako ja a podobné veci vám nefungujú, neodporúčam. Ak máte epilátor a epilujete si nohy raz za mesiac a stále ich máte hladké, tak odporúčam, určite skúste, u vás to bude určite fungovať, lebo máte také šťastie! :D To isté platí pre ženy, ktorým lak na nechtoch vydrží bezchybný dlhšie ako jeden deň. Tiež poznáte také produkty, ktoré iným slúžia bez problémov, ale pre vás sú absolútnym prepadákom?

2 komentáre:

  1. I kdyby ti tento výrobek sedl, vůbec by mě nalákalo ho vyzkoušet. Já patřím mezi ty, co se raději potrápí s holítkem. :-)
    welcometomyworld

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jasné takých produktov je fakt more. Napr. slávny púder Rimmel Stay Matte zmatní asi každú pleť, len tú moju nie. A tea tree olej funguje na všetky vyrážky len nie na tie moje. No a s cukrovou pastou by som asi dopadla dosť podobne. Možno v salóne by som to skúsila, inak proste žiletka i keď ma to nebaví. Jeden čas som používala veet voskové pásiky aj samotný vosk som skúšala, no nebolo to nikdy dosť dokonalé.

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky vaše krásne odkazy, komentáre, pripomienky!

Blogger Template by DanyČuks